Неділя, 19.05.2024, 08:08
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Мій сайт

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [13]
Пошук
Вхід на сайт
Наше опитування
Чи подобається тобі навчатися
Всього відповідей: 7
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Дошкільне виховання

    Головна » Статті » Мої статті

    Оздоровчий період у дошкільному відділенні влітку 2019 року

    Літній оздоровчий період в дошкільному закладі тривав з 03.06.2019 року до 12.07.2019 року. Робота колективу на оздоровчий період 2018 року була спрямована на вирішення основних завдань:

    1. Реалізація системи заходів, направлених на оздоровлення і фізичний розвиток дітей, їх етичне виховання, розвиток допитливості і пізнавальної активності, формування культурно-гігієнічних і трудових навичок.
    2. Здійснення педагогічної і санітарної освіти батьків з питань виховання і оздоровлення дітей в літній період.                                                                                Всього за літній період у дошкільному закладі було оздоровлено в середньому 14 дітей .

    Оздоровлені діти пільгових категорій:

     

    Назва категорії пільговиків

    Загальна кількість дітей пільгової категорії

    Із них оздоровлено влітку 2019 року

    Малозабезпечені

    1

    1

    Багатодітні

    1

    1

    Діти, позбавлені батьківського піклування

    2

    2

     

    Літом продовжувалась систематична планомірна робота з усіх розділів програми, на свіжому повітрі організовувались всі види дитячої діяльності. Кожному з них відведено місце і час в режимі дня. Особливого значення надавалось грі.

    Навчально-виховний процес розвантажено, перевага надавалася заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечувався активний руховий режим дітей протягом дня; посилено роботу щодо проведення фізкультурно – оздоровчих заходів; раціон харчування дітей збагачено вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих фруктів, соків.

    Фізкультурно-оздоровча робота, передбачена Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, проводилась у повному обсязі, дотримуючись рекомендацій щодо її тривалості, насиченості динамічним компонентом, умов проведення.

    Проводився повний обсяг форм фізичного виховання: заняття з фізкультури, ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, рухливі ігри, пішохідні переходи, спортивні вправи, ігри, Дні здоров'я. Зокрема, в рамках Тижня здоров’я проведено ряд заходів: дидактичні ігри «Корисне, не корисне», «Що для чого потрібне»; творча гра «Ми здорові, ми рухливі»;конкурс малюнків на асфальті «Щоб здоров’я добре мати, про здоров’я треба дбати», екскурсія до ФАПу.

    Здійснювався комплекс оздоровчо-загартовуючих заходів: загартовування повітрям, загартовування сонцем під час ранкової прогулянки, загартовування водою (умивання, миття рук до ліктів, миття ніг, купання в надувному басейні) ходіння босоніж по траві, піску, по стежині здоров'я.

    В рамках тематичного тижня «Милування рідною природою» було організовано День мандрівки екологічною стежиною «Всі стеблинки, всі рослинки починаються з зернинки», цільову прогулянку в природу «Квіти радість нам дарують», метою яких було пробудити у дітей турботливе ставлення до природи, цікавість до подорожей, бажання милуватися довкіллям, спостерігати зміни в ньому; формувати працелюбність, сміливість та рішучість.

    Свої творчі здібності, фантазію маляти змогли проявити під час проведення Тижня образотворчого мистецтва. Це День чарівного живопису «Про що нам розкажуть літні пейзажі», День стихії літнього піску «Кожному в пісочниці гратись хочеться», День барвистих кольорів літа, День паперових чудес.

    Цікаво та змістовно пройшов у закладі Тиждень світу гри-чаклунки. Кожний день тижня мав свою тематику: День літніх ігор, забав та розваг «Улітку кожен день, як свято, бо ігор і забав багато», День грайливого настрою «Ми в сюжетні ігри граємо – гарний настрій завжди маємо», День настільно-друкованих ігор «За столом разом ми граємо, пазли, доміно складаємо», День рухливих ігор «У рухливі ігри граємо – про здоров’я пам’ятаємо».

    З метою формування уявлень дітей щодо безпеки життєдіяльності, навчання діям у небезпечних ситуаціях було проведено тематичний тиждень «Тиждень безпеки», серію занять, бесід для дітей на тему: «Іноді гра не доводить до добра», «Як поводитись під час гри», розв’язання проблемних ситуацій «Брудні руки», «Що допоможе бути здоровим», «Місце для прогулянки», дидактичні та сюжетно-рольові ігри «Лікарня», «За грибами в ліс підем», «Допоможи собі сам», «Набери номер», «Один вдома».

    Для батьків були проведені консультації, оформлені батьківські куточки з рекомендаціями: «Безпека дитини під час відпустки батьків», «Літній відпочинок дітей», «Дитина і природа», «Організація дитячого дозвілля вдома»; проведено збори «Скоро літо»; виготовлено папку – пересувку «До нас завітало літо»; випущено санітарний «Сонце, повітря і вода – найкращі друзі», виготовлено пам’ятки «Правила загартування», «Вплив сонця на організм».

    Згідно плану роботи на оздоровчий період здійснювалася методична робота з кадрами. А саме: проведено консультації з питань: »Організація літнього оздоровлення»», «Літо – дітям на добро, на втіху»», «Особливості організації загартування влітку», «Організація і проведення цільових прогулянок в природу», «Використання піскової терапії у роботі з дітьми». На виробничій нараді розглянуто питання готовності до літнього оздоровчого періоду.

    Особлива увага була приділена організації роботи харчоблоку: дотримання санітарно-гігієнічних вимог, складання перспективного та поточного меню згідно рекомендацій щодо харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, забезпеченість продуктами харчування, дотримання термінів реалізації. Кожного дня організовувався другий сніданок - діти отримували соки та фрукти, а під час обіду їх харчовий раціон доповнювали свіжі овочі.

    Аналіз антропометричних показників дав можливість стверджувати, що в середньому за літній оздоровчий період вага кожної дитини збільшилась на 1-1,5 кг, зріст на 3-4 см, що відповідає нормі.

     

    Категорія: Мої статті | Додав: buivalivskyinvk (13.08.2019)
    Переглядів: 334 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar